Prace wykonane przez uczniów klas 7 podczas lekcji plastyki. Grafika warsztatowa - linoryt wykonywany pod okiem pani Katarzyny Słowek. Dzieła można podziwiać w gablotce szkolnej na piętrze budynku szkoły.

Na zdjęciach moment pokrywania farbą linoleum. Etap wczesniej to wykonanie projektu - tu tematem naszej pracy były "Ptaki". Etap drugi to przekalkowanie projektu na arkusz linoleum. Etap 3 wyrzłobienie dłutem. Po tak przygotowanej matrycy linoleum wykonujemy odbitki. Do tego celu użyliśmy czarnej farby drukarskiej oraz wałka i łyżki oraz oczywuscie siły własnych rąk. Tak powstały linoryty, które wyeksponowaliśmy w gablotce szkoły. Pomysł były różnorodne od projektu szkieletu ptaka do wróbla na gałęzi, jaskółki, flaminga czy szybującego orła.

Oto jak powstaje linoryt. Tu matryca linoleum. Odbitka wykonywana przez uczennicę Igę z kl. 7a. Matryca przemalowana farbą drukarską Odciskanie linorytu na papier przy użyciu łyżki kuchennej Martyca linoleum przygotowana do odbicia. Tematem naszej wiosennej pracy są "Ptaki" Kolejna matryca graficzna Fantazyjne motywy z ptakiem Matryca linorytowa Wałek, farba drukarska i sprawne ręce młodego artysty Motyw żurawia projektu Marty Marchewki z kl. 7a. Odbitka graficzna na papierze. Kaczka pieczołowicie wydrążona w linoleum, projekt Izabeli Andrzejewskiej. Gablota szkolna.

Poprzedni wpis Następny wpis